[HABER] 160413 Kang Seung Yoon Lee Hi’dan sonra Hit mi olacak?

Uncategorized

YG Entertainment hakkında düşününce, herkesin aklına gelen soru bu. Geçen sene YG, SBS’de yayınlanan K-Pop Star yarışmasının ikincisi, Canavar Çaylak ünvanı verilen Lee Hi’ın çıkışıyla büyük övgü topladı. Ve önümüzdeki Nisan, Mayıs aylalarında YG’nin, Mnet ses yarışması SuperStar K2’yi ilk dörtte tamamlayan Kang Seung Yoon’un çıkış albümünü yayınlaması bekleniyor. Bütün gözler, televizyondaki yetenek şovlarından eğlence şirketlerinin büyük hitler çıkabileceğini kanıtlayıp kanıtlayamayacağını görmek için, Lee Hi ve Kang Seung Yoon gibi yıldızlar ortaya çıkaran YG’nin üstünde.

YG Entertainment’ın CEO’su Yang Hyun Suk, geçen sene bütün enerjisini Lee Hi’ın çıkış şarkısı 1.2.3.4’ün prodüktörlüğünü yapmak için kullandı. Lee Hi’ın güçlü yanlarını ortaya çıkarmak için bütün mümkün yetenekleri topladı. CEO yeni şarkıcısını kendi kızıymış gibi eğitti, Lee Hi Mnet Countdown’da birinci olunca, Yang Hyun Suk’un en iyi CEO olduğunu söyleyerek teşekkür etti.

Lee Hi’ın ilk albümü Yang Hyun Suk’un sorumluluğundaydı. Aynı zamanda Kang Seung Yoon’un çıkış albümünün hazırlıklarıyla da alakadar. Yang, sorunlar konusunda tecrübeli biri olarak iki albümün kayıt sürecinin sorunsuz ve kolay geçmesi için uğraşıyor. Eğer Kang Seung Yoon da hit olursa, YG yeni starlar keşfedip, ortaya koymakta %100 başarılı olduğunu kanıtlayacak.

Eğlence sektörünün geleceği parlak görünüyor. YG Kore’de kişiye özel ondan fazla prodüktörü olan tek şirket. YG bunu, daha az bilinen prodüktörler işe alıp onlarla YG tarzı eğitim vererek başarıyor yani YG yetenekli prodüktörlerden oluşan bir topluluğa sahip ve bununla YG kendini tarzını ortaya çıkartıyor. Bu prodüktörler, 2NE1, BIGBANG, G-Dragon, Epik High ve Psy gibi hepsi müzik endüstrisini popülerliğiyle kasıp kavuran sanatçılarda büyük rol oynuyor. Ve YG bütün bu prodüktörleri Lee Hi ve Kang Seung Yoon gibi büyük yıldız olacak yeni sanatçılara yardım etmesi için kullanıyor.

Kang Seung Yoon ve Lee Hi’ı bir kenara bırakırsak, eğlence sektörünün devi, büyük sanatçılarının yeni albümlerini yayınlayacak. Mayıs ve Nisan aylarında Lee Hi’ın, 2ne1’ın ve G-Dragon’un solo albümü yayınlacak.
Psy’ın, Kang Seung Yoon’un ve Taeyang’ın solo albümü de yeni çıkacak kız grubunu takip edecek.

Kaynak: YG Life Blog

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s